Colegiul National "Fratii Buzesti"

Adresa: strada Stirbei Voda nr. 5, cod 200352, Craiova, Dolj
Telefon: 0351/405471 Fax: 0351/405471, 0251/413415
E-mail: fratii_buzesti@yahoo.com

sigla CNFB

Cautare in site:

"Trebuie sa marturisesc ca intr-atata mi s-au pastrat de vii, in suflet, anii petrecuti in liceu, incat adesea ma visez elev, strabatand curtea interioara, culoarele, urcand scarile spre clasele de sus. Adeseori, mi se desprind din ceturi, sub ochii mintii, figuri si scene de neuitat."

Alexandru Mitru (prozator)

Rezultate Olimpiade Nationale 2009

Nume Clasa Materia Profesor Premiu nationala Obs
Diaconu Emanuela XI BIOLOGIE Petrescu Genelia Mentiune
Bala Angela X BIOLOGIE Mihaila Aurelia Mentiune
Nadolu I. Bogdan VIII CHIMIE Spinu Lacramioara Mentiune speciala
Stancea V. Anca Georgiana IX CHIMIE Spinu Lacramioara Mentiune
BoboreluC. Alexandra Cristina X CHIMIE Spinu Lacramioara Mentiune speciala
Miulescu V. Raluca Gabriela X CHIMIE Brandusoiu Mihai Mentiune speciala
Gifu N.Elena Patricia XII CHIMIE Spinu Lacramioara Mentiune speciala
Echipa de Baschet Fete V-VII EDUCATIE FIZICA Szucs Ana Maria Lazarciuc Niculina Premiul III
Ica Marius V-VII EDUCATIE FIZICA Szucs Ana Maria Lazarciuc Niculina Mentiune
Draghici Adrian Bogdan IX FIZICA Rosu Vasile Mentiune
Mosu O. Alexandra X FIZICA Stanica Carmen Mentiune
Etegan F. Maria Cosmina X FIZICA Bunta Monica Mentiune
Octavian D.V. Dan Cristian XI FIZICA Rosu Vasile Mentiune
Vrajitoarea M. Marius Andrei XI FIZICA Rosu Vasile Mentiune
Morosanu Gabriela XI GEOGRAFIE Dragut Ioana Premiul I
Voicu Cosmin IX INFORMATICA Nicoli Marius Mentiune
Cazacu Alexandru-George X INFORMATICA Nicoli Marius Premiul II
Petcu Ion-Cristian X INFORMATICA Dochia Marinela Mentiune
Olteanu Roxana X ISTORIE Pandia Oprea Premiul I
Stanuica Monica Irina X LIMBA FRANCEZA Buzatu Adriana Mentiune speciala
Danila Alina Florinela IX LIMBA LATINA Petrescu Silvia Angela Premiu special
Ghinescu Ruxandra Oana X LIMBA LATINA Petrescu Silvia Angela Premiu special
Gangu Alina Monica XI LIMBA LATINA Petrescu Silvia Angela Premiu special
Soreanu Cristina XII LIMBA LATINA Petrescu Silvia Angela Premiu special
Burlan Iunia VIII LIMBA SI LITERATURA ROMANA Cismaru Crina Mentiune Premiu special
Ica Alexandra VII LIMBA SI LITERATURA ROMANA Cismaru Crina Premiul III
Burlan Iunia VIII LIMBA SI LITERATURA ROMANA Cismaru Crina Premiul III
Morosanu Gabriela XI LIMBA SI LITERATURA ROMANA Cojocareanu Gabriela Premiul III
Stancioiu Nicu Razvan IX MATEMATICA Tutescu Lucian Mentiune Medalie de Aur Societatea de Stiinte Matematice din Romania
Olteanu Roxana X RELIGIE Ouatu Mihaela Premiul II
Rijnita S. Valentina Corina XII SOCIO-UMANE Busuiocescu Mircea Premiul II
Tarsoaga C. Andra Maria XII SOCIO-UMANE Calin Tina Mentiune

Get Firefox! Valid XHTML 1.0 Transitional